Soru Cevap

Home »  Soru Cevap

Udemy / Kickboxing
Detaylı eğitimler için Udemy/Kickboxing online kursumuzu inceleyin.

Soru: Kickboxa kaç yaşında başlamalıyım?
Cevap: Bizim içimizde kickbox kişiye özgü yapılır. Her bireyin gücü, kuvveti, kilosu, kabiliyet ve karakteristik özellikleri birbirinden farklıdır. İşimiz, size özgü çalışma temposu ve teknikler belirleyip bu çalışmalarla bulunduğunuz potansiyel ve becerilerinizi üst seviyeye çıkartmaktır. Bu sebepten kickboxu her yaşta uygulayabilirsiniz.

Soru: Kickbox’a başlayınca burnum kırılır mı veya burun kemiğimi aldırmalı mıyım?
Cevap: Elbette kırılmaz çünkü, derslere ilk etapta maç antrenmanı yaparak başlamayacak, torba veya darbe yastığına bile vurmayacaksınız. Kaliteli ve sağlıklı bir eğitim için alfabetik sıralama düzeninde size özgü temel eğitim çalışacağız.

 

Soru: Kickbox ile kendimi savunabilir miyim?
Cevap: Amaciınız kendinizi savunmaksa ezbere dayalı antrenmanlar ve dövüş teknikleri ile başaramaz, sadece o işin sanatını icra etmiş olursunuz.
Her bireyin kendine özgü davranış biçimi vardır. Farklı fikirleri, farklı psikolojileri vardır.
Profesyonel dövüşçülerin bile yapmış olduğu karşılaşmalar birbirinin kopyası değildir. Çünkü her bireyin parmak izi birbirinden farklı olduğu gibi dövüş tarzaları da farklıdır. Bu sebebten ezbere savunma teknikleri ile kendinizi gerçek manada güvenle savunamazsınız. Bu farklılıklara uyum sağlamak için her türlü çalışma sistemlerini uygulayıp doğaçlamanızı geliştirmelisiniz.
Sokak kavgaları aklın baştan gittigi, öfkenin öne çıktıgı bir haldir.
Bu haldeyken aşırı strese girer, her bildiğinizi unutursunuz.
Kickbox antrenmanlarında ise o stresli hallerin sık sık tatbikatı yapıldığı için doğaçlama ve olayı okuma becerisi kuvvetlenir ne yapacağınızı bilir hâle gelirsiniz. Bulunduğunuz tecrübe seviyesine göre kendinizi güvenle savunabilirsiniz.

 

Soru: Ayaklarım esnek degil. Kickbox yapabilir miyim?
Cevap: Elbette yapabilirsiniz. Öncelikle, hangi yaşta olursanız olun, doğru, kaliteli ve disiplinli bir çalışma ile ayaklarınızı ortalama altı ay gibi bir sürede kafa hizasına kaldırabilirsiniz. Esnek olmamanız kickbox yapmanıza asla engel değildir. Zaten kickbox ile gerekli esnekliğe ulaşacaksınız.